Menu

Home

Oferty specjalne

Dla zdrowia

Dla urody

Dla rodziny i dzieci

Dla biznesu

Restauracja LATERNA

SPA & Wellness

Klub HYDROFOBIA

Galeria

Kontakt

Voucher

Performer z Baltic Plaza

 

Portable, Exhaustive, Reliable, Flexible and Optimized appRoach to Monitoring and Evaluation of building eneRgy performance

Portatywne, wszechstronne, niezawodne, elastyczne i zoptymalizowane podejście do monitorowania i ewaluacji charakterystyki energetycznej budynków.

 

 

Czas trwania: wrzesień 2013 – sierpień 2017

 

PERFORMER to innowacyjny i kompleksowy projekt, którego głównym celem jest poprawa zarządzania energią w budynkach i zagwarantowanie określonej wydajności energetycznej budynków. Przedsięwzięcie realizowane jest przez konsorcjum 14 Partnerów z 4 krajów europejskich (Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Polska), a jego budżet współfinansowany jest przez Komisję Europejską ze środków pochodzących z 7 Programu Ramowego.

 

Faktyczne zużycie energii przez budynek jest rezultatem tego, jak zachowuje się on w ciągu całego cyklu życia poczynając od etapu projektu, a kończąc na jego likwidacji. Wydajność energetyczna budynku określona w fazie projektu w praktyce różni się znacznie od tej faktycznie osiąganej. W ramach projektu PERFORMER przeanalizowane zostaną wszystkie czynniki mające wpływ na pogorszenie wydajności energetycznej budynku (zarówno techniczne, jak i związane z zarządzaniem budynkiem oraz zachowaniem jego użytkowników). W wyniku przeprowadzonych analiz powstanie kompleksowa metodologia monitoringu zużycia energii w budynku, która opierając się na odpowiednich wskaźnikach wydajności, modelach przepływu informacji, narzędziach do symulacji, pomoże osiągnąć określone cele wydajności energetycznej. Aspekty symulacji i monitoringu w projekcie będą się opierać o infrastrukturę ICT.

 

Holistyczna metodologia monitoringu energii w budynku będzie przetestowana i zweryfikowana w kontekście czterech budynków demonstracyjnych znajdujących się we Francji, Walii (UK), Hiszpanii i Polsce. Dzięki przeprowadzonemu pilotażowi wyniki projektu będą miały większą szanse na zastosowanie w krajach całej Unii Europejskiej.

 

Spółka SEA DEVELOPMENT sp. z o.o. , partner projektu, zarządza budynkiem demonstracyjnym - Hotelem Baltic Plaza, Kołobrzeg. Budynek został wyposażony w aparaturę pomiarową a wyniki pomiarów stanowią istotny wkład w realizację projektu. Na budynku zarządzanym przez Spółkę SEA DEVELOPMENT sp. z o.o. testowane będą również rozwiązania wypracowane w trakcie realizacji projeku. 

http://performer-project.eu/

 

Konsorcjum projektu:
UTILITY PARTNERSHIP LIMITED (UPL), Wielka Brytania
CENTRE SCIENTIFIQUE ET TECHNIQUE DU BATIMENT (CSTB), Francja
COMMISSARIAT A L ENERGIE ATOMIQUE ET AUX ENERGIES ALTERNATIVES (CEA), Francja
CARDIFF UNIVERSITY, Wielka Brytania
BUILDING RESEARCH ESTABLISHMENT LTD (BRE), Wielka Brytania
DRAGADOS SA, Hiszpania
EUROCONSULT SA, Hiszpania
GDF SUEZ, Francja
SAINT-GOBAIN RECHERCHE S.A. (SG), Francja
ASM-CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU SP. Z O O (ASM), Polska
SIGMA ORIONIS SA (SIGMA), Francja
COUNTY COUNCIL OF THE CITY AND COUNTY OF CARDIFF (CARDIFF CO), Wielka Brytania
ANIMUA SA, Hiszpania
SEA DEVELOPMENT SP Z.O.O. (SEAD), Polska